Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Upalne Lato w Dolinie Kamionki

Treść

Zakończyło się XXVIII Lato w Dolinie Kamionki, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej. Wielkim wydarzeniem imprezy - zresztą jak należało się tego spodziewać – był koncert Andrzeja Rosiewicza, megagwiazdy piosenki i kabaretu. Artysta nie tylko przypomniał kilka swoich standardów, ale także twórczość z ostatniego okresu. Po koncercie przed piosenkarzem ustawiła się długa kolejka po płyty i autografy. Miłośnicy muzyki country mieli swoja ucztę podczas koncertu grupy „Mała Generała Paczka”. Zespół po swoim zasadniczym koncercie kilka razy bisował. Z zaprzyjaźnionej słowackiej gminy Kamienka przyjechał zespół „Barvinok” prezentując elementy wesela, a niezwykle barwne stroje i widowiskowe tańce, dodały kolorytu dla znanego powszechnie obrzędu. Dosłownie wszystkie dzieci jakie były na placu imprezy skupił popis krakowskich aktorów w przedstawieniu „Grupa Zielonych Marsjan”. Uczestniczące w tym przedstawieniu maluchy wzięte z widowni otrzymały na scenie drobne upominki. Dla dzieci też śpiewała Ania Nowak z Nowego Sącza, finalistka konkursu „Od przedszkola do Opola”.
Lato w Dolinie Kamionki promuje też kulturę naszej gminy. W tym roku prezentowały się zespoły regionalne „Mały Skalnik” i „Mszalniczanie” oraz Orkiestra Dęta z Mystkowa i Mszalnicy. Także można było obejrzeć dorobek twórców ludowych: Bernardy Stolarskiej z Mystkowa oraz Józefa Ogórka i Mariana Kiełbasy z Jamnicy. Gościnnie zaś wystawiali swoje prace twórcy ludowi z Piątkowej i Nowego Sącza. Hymn „Lata w Dolinie Kamionki” rozpoczynający imprezę wykonali Anna i Jan Głodowie z Boguszy. Imprezie towarzyszyło wiele atrakcji, jak choćby loteria (główna nagrodę – rower górski ufundowała Firma „Bogdański”), wystawa poplenerowa malarstwa olejnego, zjazdy z dmuchanych zamków.
„Lato w Dolinie Kamionki” - impreza od lat gromadząca tłumy w Kamionce Małej, tym razem realizowana została w ramach Programu Operacyjnego „Rozwój Inicjatyw Lokalnych” ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorami imprezy były: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Bank Spółdzielczy w Nowym Sączu, oraz Firmy „Izar”-Pol, i Bogdański z Nowego Sącza. Patronat prasowy od lat sprawuje „Gazeta Krakowska”.

Zdjęcia z "Upalnego Lata w Dolinie Kamionki"

Autor: wa